Магія голосу

Print

Архівісти Миколаївщини долучилися до написання радіодиктанту національної єдності. Цього року текст диктанту підготувала видатна українська письменниця Оксана Забужко, і він мав назву «Магія голосу».

Радіодиктант був не лише мовним випробуванням, а й символічним подарунком до 100-річного ювілею Українського радіо, яке відзначається цього року.

 

28 червня 2024 року – 28 років Конституції України

Print

Щорічно 28 червня в Україні відзначають державне свято з нагоди ухвалення головного закону України — День Конституції.

Державний архів Миколаївської області на своєму сайті підготував тематичну виставку до Дня прийняття Конституції України.

Історія сучасної української Конституції розпочалася в ніч на 28 червня 1996 року. Тоді, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада України ухвалила та ввела в дію основний закон держави – Конституцію України. Цій важливій події передували роки важкої праці, консультацій та дискусій. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як самостійної та незалежної держави й повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин.

Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону. Вона забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють на практиці вже майже десять років, боронячи Україну від російської агресії.

Детальніше...

 

«Білий терор» на Миколаївщині (серпень 1919 р. – лютий 1920 р.)

Print

На сайті архіву в розділі "Публікаціі на сайті" розміщенно статтю "«Білий терор» на Миколаївщині (серпень 1919 р. – лютий 1920 р.)" члена науково-експортної ради державного архіву Миколаївської області, кандидата історичних наук Серединського Олександра Валентиновича

 

З Україною в серці

Print

10 травня 2023 року у виставковій залі Миколаївського обласного художнього музею імені В.В. Верещагіна урочисто відкрилась персональна виставка вишивки та квілінгу «З Україною в серці» Тетяни Миколаївни Веремієнко, яка працює реєстратором медичним архіву КНП «Миколаївський обласний центр психічного здоров’я» Миколаївської обласної ради. Майстриня також є членкинею Спілки дизайнерів України, Творчого об’єднання «Прибужжя», перекладачкою з німецької мови.

На початок роботи Тетяни Миколаївни у лікарні припали такі складні процеси, як реорганізація медичних закладів області (з трьох лікарень утворено один медичний центр) та упорядкування документів всіх установ, що об’єдналися.

Організаторські здібності, наполегливість, потреба у творчій реалізації допомагають Тетяні Миколаївні справлятися із складними професійними завданнями і сьогодні, в умовах воєнного стану.

Протягом 2012-2023 року роботи Тетяни Миколаївни виставлялись у шістьох виставках. На травневій виставці представлені творчі роботи за кілька десятиліть.

Пишаємося, що архівна когорта поповнюється такими відповідальними, наполегливими і талановитими людьми.

 

 

До спільного відзначення у 2023 році Україною та Республікою Польща 160-ї річниці Січневого повстання 1863–1864 років

Print

2023 року Україна та Республіка Польща спільно відзначають 160-у річницю Січневого повстання 1863-1864 років, яке є яскравим прикладом спротиву російському імперському режимові у ХІХ столітті. Повстання згуртувало поляків та українців і стало символом національної самосвідомості та боротьби за свободу і незалежність.

У журналі «Архіви України» вийшла стаття "Репресивна політика російського уряду щодо учасників рухів за відновлення державності Польщі (1830–1874 рр.)" Лариси Левченко, докторки історичних наук, директорки Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України.

У дослідженні здійснено комплексний аналіз законодавчих і підзаконних актів Російської імперії, спрямованих проти учасників Листопадового (1830–1831) та Січневого (1863–1864) повстань, польських національно-визвольних і опозиційних рухів 1830–1874 рр. Публікацію підготовлено, у тому числі, за документами Державного архіву Миколаївської області.

З повним текстом статті ви можете ознайомитися на нашому сайті.

 
  • «
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  4 
  •  5 
  •  6 
  •  7 
  •  8 
  •  9 
  •  10 
  •  Next 
  •  End 
  • »


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Пошук