З історії комітету миколаївських шкіл письменності

Print

З метою розповсюдження грамотності серед дітей нижчих станів міста школи письменності почали відкриватися у м. Миколаїв з 1861 р., однак навчанням була охоплена лише незначна частина дітей шкільного віку: на утримання шкіл відпускалися незначні кошти, більшість шкіл утримувалась на благодійні пожертвування приватних осіб і перебувала під загрозою закриття.

 

Наказом миколаївського військового губернатора від 20 червня 1871 р. був створений комітет миколаївських шкіл письменності, який перебував у віданні попечителя Одеського навчального округу. Наприкінці 1872 р. комітету миколаївських шкіл письменності підпорядковувалось 26 шкіл, в яких навчалось 613 дітей (327 хлопців і 286 дівчат). Більшість дітей були з родин миколаївських міщан, нижчих чинів морського відомства, дрібних чиновників різних віросповідань. У кожній школі діяли три класи: підготовчий, середній і старший, у котрих дітей навчали закону Божому, письму, читанню, арифметиці, правопису, кресленню, ремеслу.

 

1910 р. у підпорядкуванні комітету нараховувалось 14 шкіл, в яких навчалось 1733 дітей (905 хлопців і 828 дівчат) різних віросповідань. Школи утримувались на кошти, які відпускались Морським міністерством, Миколаївською міською управою і Херсонською земською управою.

Комітет миколаївських шкіл письменності припинив діяльність 1912 р. з перетворенням шкіл письменності на початкові училища і переходом їх у відання міської управи.

 

Пошук