Діяльність Миколаївського окружного архівного управління

Print

Миколаївське окружне архівне управління організоване 15 вересня 1925 р., було підпорядковуване Миколаївському окрвиконкому та Українському центральному архівному управлінню. Миколаївське окружне архівне управління проводило роботу з виявлення, обліку, концентрації та упорядкування архівних документів, їх наукової обробці, обстеження умов зберігання документів та проведення інструктажу робітників установ та організацій Миколаївського округу щодо зберігання документів.

У вересні – жовтні 1925 р. архівному управлінню було виділено приміщення (будинок музею революції по вул. Шевченка, 46), укладено кошторис для проведення ремонту та обладнання приміщення архіву, утримання штату працівників тощо. У приміщеннях архіву був проведений ремонт, у шести кімнатах архівосховища розміщені стелажі та переобладнане освітлення, наприкінці жовтня було укомплектовано штат.

Основним завданням новоствореного архівного управління стало виявлення архівних документів, що зберігалися у непристосованих приміщеннях (підвалах, горищах, сараях), рятування їх від знищення та створення умов для їх збереження. 7 листопада 1925 р. розпочалася робота з обстеження та перевірки архівів установ та організацій м. Миколаїв. Вже наприкінці року до Миколаївського окружного архівного управління надійшли 15 платформ з документами вагою 748 пудів.

На лютий 1926 р. Миколаївським окружним архівним управлінням були прийняті та упорядковані фонди градоначальника (1900-1913 рр.), військового губернатора (1805-1900 рр.), військового присутствія, міської поліції, митниці, держстраху тощо. 1928 р. на зберігання до Миколаївського окружного архівного управління надійшло 195 фондів.

1930 р. з ліквідацією округу Миколаївське окружне архівне управління було реорганізоване у місцеве архівне управління з обслуговуванням всієї території колишнього Миколаївського округу за винятком Вознесенського району.

 

Пошук