error

До 75-річчя відкриття Новобузького педагогічного училища

DATE_FORMAT_LC2
Print

Попередником Новобузького педагогічного училища була вчительська семінарія, відкрита у м-ку Новий Буг 6 грудня 1874 р. в будинку вільного відомства колиш­нього Бузького уланського полку. Її попечителями були багаті купці І-II гільдії Агарков і Клейменов. До семіна­рії мали право вступу, крім дітей купців, духівництва, місцевих багатіїв, селянські діти. Навчалися юнаки від 16 до 20 років, викладачів було чотири, очолював навчальний заклад директор.

 

1940-1945 рр. заклад діяв як Новобузька педагогічна школа  (згідно з наказом Народного комісаріату освіти УРСР  від 3 травня 1940 р.). Директором був Михай­ло Порфирович Аксіоненко, а з серпня 1940 р. – Яків Денисович Діордіца.  На І-ІІІ  курси шкільного і дошкільного від­ділів денної форми навчання 1940-1941 навчального року було прийнято 320 слухачів, на заочний – 500. Учні навчались в приміщенні агрошколи, а в січні 1941 року перейшли в новозбудоване приміщення з шістьма класними кімнатами. 1941 р. за результатами перевід­них та випускних іспитів, станом методичної та ви­ховної роботи педагогічна школа ввійшла в число передових серед педагогічних навчальних закладів України.

 

Відповідно до постанови виконкому Миколаївської обласної Ради депутатів трудящих від 23 липня 1945 р. Новобузька педагогічна школа була перейменована на Новобузьке педагогічне училище.

Директором у повоєнні роки працював Катренко Гав­рило Прокопович. Потім багато років очолювала колектив Ольга Феофанівна Ясиненко. Понад 20 років на чолі педагогічного колективу була Рагуліна Олена Іванівна, згодом майже 10 років очолював колектив Анатолій Гаврило­вич Матвієнко – справжній господар. Завдяки його праці училище не втратило своїх традицій та поліпшило матеріальну базу.

В останню суботу березня щороку з усіх куточків України збираються  на зустріч випускники. Більше як півстоліття педагогічне училище готувало дипломованих спеціалістів-учителів почат­кових класів та вихователів дошкільних закладів – з його стін вийшло понад 13 тисяч спеціалістів-освітян.

У серпні 1997 р. педагогічне училище було ліквідовано і на його місці створений педаго­гічний коледж Миколаївсько­го державного педагогічного інституту, а 2006 р. його перейменовано у комуналь­ний вищий навчальний заклад «Новобузький педагогічний коледж».