error

Миколаївщина у період правління уряду П.Скоропадського (до 90-річчя подій)

DATE_FORMAT_LC2
Print

29 квітня 1918 року у Києві на Конгресі організації партії українських хліборобів-землевласників гетьманом України було оголошено генерала Павла Скоропадського.
Документи виставки характеризують суперечливу політику уряду П.Скоропадського. Так, у Миколаєві була розпущена демократична дума складу 1917 року і відновлена царська цензова дума. Влітку 1918 року різко погіршилось постачання хлібом населення міста, продовольчий відділ Миколаївської міської управи запропонував до схвалення міською думою обов'язкову постанову про порядок користування картками на отримання хліба, у вересні 1918 року були підвищені ціни на печений хліб. Були і досягнення, особливо в області освіти і культури. У Миколаєві в цей час діяли не лише нижчі навчальні заклади, а й гімназії, вчительский інститут та ін., в яких проводилась політика українізації. У місті діяли три музеї.
Важке економічне становище більшості населення, залежність уряду гетьмана П.Скоропадського від німецької окупаційної влади призвело до загального невдоволення. Боротьбу проти гетьманату очолили соціалісти. У грудні 1918 року вліді гетьмана П.Скоропадського була ліквідована на території України.